Kıyametin uğramadığı yer

Üniversite yıllarımdaydım sanırım. Rivayete göre kıyametin geleceği ve sadece Şirince’yi es geçeceği gibi bir söylentiler vardı. Ee tabii ki toplum olarak canlarımız tatlı olduğundan olsa gerek binlerce vatandaşımız oraya toplanmıştı. Bana kalırsa,bu en çok esnaflara yaramıştı. Trajikomik zamanlardı. Şimdi aklıma gelince sadece gülüyorum. Gülme sebebim ise şu; 2020 senesinde kıyameti canlı yaşıyoruz.Salgınlar,depremler,savaşlar,ekonomik krizler vb. O halde Konumuza dönelim.

İzmir’e bağlı Selçuk ilçesinde bulunan ve aslında mahalle olan Şirince Köyü her anlamda ikonik bir lokasyon olmayı uzun süre önce başarmış ve her sene iç ve dış kaynaklı bir çok misafiri ağırlamakta.

Şirince denilince akla ilk gelen şarap olsa gerek. Her aromada şaraplar mevcut. İlk sıcak şarap deneyimim burada olmuştu ve gayet güzeldi. Arnavut kaldırımlı taş sokaklarına tırmanırken her yerden “buyurun şaraplarımızı deneyin” seslerini duymamak mümkün değil.

Antik evleriyle,klisesiyle,şaraplarıyla,ev yemekleriyle ve tüm retro havasıyla ölmeden görülecek yerler listesine eklenecek bir yer bana kalırsa.

2 Comments

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s